KLIWER – Biuro Turystyczne, szkoła żeglarstwa, rejsy, szkolenia żeglarskie, obozy, kolonie, czartery
Strona Główna > OBÓZ ŻEGLARSKI stacjonarno - wędrowny MŁODY STERNIK

OBÓZ ŻEGLARSKI stacjonarno - wędrowny MŁODY STERNIK

Miejsce:

Ruciane-Nida, Wielkie Jeziora Mazurskie, Kliwer Sail

Wiek:

12 - 16 lat

Charakter imprezy

Uwaga! Rozpalamy pasję do żeglarstwa na całe życie! Przez blisko 25 lat działalności wyszkoliliśmy ponad 20 tys młodych żeglarzy. Niektórzy z nich, szkolą u nas kolejne pokolenia, a reszta wraca, aby poczuć klimat Kliwra. Nasze szkolenia to: pasja (żyjemy żeglarstwem), bezpieczeństwo (lata doświadczeń) oraz troska o najmłodszych żeglarzy (sami jesteśmy rodzicami).

Obóz Młody Sternik to połączenie obozu stacjonarnego i rejsu. Pierwsze 3 dni obozu przygotowujemy się do rejsu, uczymy życia na jachcie, jego obsługi, zgrywa się załoga i trenuje manewry żeglarskie. Następnie wypływamy na 6 dniowy rejs żeglarski po jeziorze Nidzkim, Bełdany, Mikołajskim i Ryńskim, doskonalimy umiejętności żeglarskie by zdobyć certyfikat żeglarski Młody Sternik. Na koniec obozu czekają na nas regaty załóg, chrzest żeglarski i wieczór Kapitański przy ognisku.

Dlaczego wybrać obóz Młody Sternik?
*obóz łączący w sobie zalety obozu stacjonarnego i rejsu *szkolenie na certyfikat Młody Sternik
*regaty załóg o puchar BTKliwer
*prawdziwa przygoda żeglarska z zakwaterowaniem na jachcie
*doświadczenia żeglarskie na akwenie Wielkich Jezior Mazurskich.
*wspólne gotowanie w załodze
*idealne jako pierwszy rejs żeglarski.

Terminy

Od Do Symbol Cena  
2019-06-25 2019-07-07
rezerwuj
2019-07-07 2019-07-19
rezerwuj
2019-07-19 2019-07-31
rezerwuj
2019-07-31 2019-08-12
rezerwuj
2019-08-12 2019-08-24
rezerwuj

Cena zawiera:

*Aktywny program obozu
*Zakwaterowanie na Jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova
*Pełne wyżywienie
*Opłaty portowe i paliwo do jachtów
*opiekę Kliwer Kadry
*ubezpieczenie NNW Signal Iduna
*VAT

Cena nie zawiera:

Transportu, opłat za prysznice, WC i ładowanie telefonów komórkowych w portach lub na przystaniach.

Program

Żeglarskie ABC - szkolenie z obsługi i bezpieczeństwa, zwroty, co zrobić, aby jacht żaglowy płynął - nauka i przypomnienie obsługi jachtu. Praca w roli załoganta, obsługa żagli.
Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich - jezioro Nidzkie, Mikołajskie, Śniardwy, Ryńskie, odwiedzimy najmodniejsze porty i przystanie.
Śluzowanie jachtem żaglowym - jak działa śluza, jak zachować się w śluzie, śluzowanie przez śluzę Guziankę.
Regaty o puchar BT Kliwer.
Konkurs kulinarny- zostań mistrzem jachtowej kuchni.
Żeglarskie kalambury.
Turniej Frisbee.
Turniej siatkówki plażowej.
Żeglarski wieczór Kapitański przy ognisku.
Kąpiele, plażowanie, zabawy integracyjne i sportowe.
Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację.

Atrakcje fakultatywne

*Wycieczka do parku wodnego Tropicana w Mikołajkach oraz do Fermy Jeleniowatych w Kosowie* +120 zł. *Śmiganie na bananie – dodatkowa przejażdżka na bananie lub oponce za motorówką +30 zł. *Wycieczka do parku linowego + 50 zł *Certyfikat umiejętności żeglarskich Kliwer-Młody Sternik + 30 zł * Koszulka żeglarska, 20 zł

Zakwaterowanie

Uczestnicy zakwaterowani są na jachtach kabinowych wysokiej klasy Sasanka 660 Supernova. Pierwsze i ostatnie 3 dni obozu jachty stacjonują w ośrodku a uczestnicy korzystają z jego wygód (sala wykładowa, świetlica, stołówka, kąpielisko, boisko do siatkówki, kawiarnia). Środkowe 6 dni obozu, uczestnicy wyruszają w rejs po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Nocują w przystaniach, portach oraz bindugach.

Wyżywienie

Podczas części stacjonarnej 3 posiłki dziennie spożywane w stołówce ośrodka. Menu dostosowane do upodobań młodzieży. W trakcie rejsu trzy posiłki dziennie przygotowywane w kuchni jachtowej siłami załogi z pomocą instruktora (produkty spożywcze dostarczone przez organizatora). Obóz zaczyna się obiadem i kończy śniadaniem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna NNW 5000 zł

Kliwer Kadra

Sprawdzona kadra z odpowiednimi kwalifikacjami pedagogicznymi i żeglarskimi, uśmiechnięta, pełna zaangażowania, pasji i chęci do pracy z dziećmi. Na kolonii jeden instruktor-wychowawca opiekuje się grupą 5 dzieci.

Transport

Organizujemy dojazd z Warszawy i większych miast w Polsce (Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Gdynia, Toruń, Łódź, Lublin, Bydgoszcz, Toruń) za dopłatą. Dzieci podróżują pod opieką wychowawców, bezpieczne i sprawdzone autokary.
Z Warszawy odjazd o godz. 08:30, ul. Belgradzka 50 (Ursynów), powrót ok godz. 17.00 ul. Belgradzka 50. Z pozostałych miast - szczegóły w planie transportu BTKliwer.
Dojazd własny
Zbiórka uczestników w ośrodku OTW PTTK Ruciane Nida, al. Wczasów 17 o godz.: 13:30 przy budynku recepcji.

Co zabrać na obóz?

Ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak, kurtka i spodnie), śpiwór, kalosze, trampki lub tenisówki, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem z filtrem, latarkę. Rzeczy spakowane w miękką torbę podróżną. Plecak ze stelażem wykluczony.

Co to jest pakiet Ochronny Kliwer

Świadczenie Gwarancji - Pakiet Ochronny KLIWER można wykupić tylko w momencie podpisywania umowy na imprezę, jego cena wynosi: 75 zł. Szczegóły dotyczące Pakietu znajdują się w dziale dokumenty.

Rabaty

Cena dla rodzeństw na tym samym turnusie: -5%;
Wykupienie 2 turnusów lub więcej: -5% /turnus;
Stały Klient: -5%
Zniżki i rabaty nie łączą się.

Galeria

stat4u